Jūrmala

+371 29272105

dace.matisone@inbox.lv

 facebook

Skolas gados nodarbojos ar mākslas vingrošanu un arī pēc tam esmu bijusi fiziski aktīva, tādēļ sākotnēji jogu sāku apmeklēt, lai izstaipītu savu ķermeni un veidotu graciozas, plastiskas pozas. Nodarbības uzsāku Jūrmalā pie Aleksandra Lahtionova, kurš man atvēra pavisam citu jogas pasauli. Prakses laikā mēs bez asanām apguvām pranajamu, meditācijas pamatus, skolotājs stāstīja par cilvēka un ķermeņa saikni ar numeroloģiju, vēdisko astroloģiju, ajurvedu u.c. zinātnēm. Vairāk sāku interesēties par ajurvēdu un joogu kā senu zinātni par cilvēka ķermeni un tā saikni ar garu un dvēseli.

Pamazām sāku apmeklēt dažādus ar jogu saistītus seminārus, lekcijas un darbnīcas, kur padziļināti tiek apskatīts kāds jogas stils vai virziens. Esmu izgājusi 200 stundu jogas skolotāju apmācību Indijā 2016.gadā. Taču tas  ir tikai sākums. Joga ir mācība mūža garumā. Tu mācies, atklāj un piedzīvo. Cenšos lasīt grāmatas, rakstus un blogus, kā arī pēc iespējas apmeklēt seminārus, nodarbības, apmācības, kur var smelties jaunas zināšanas. Indijā izgāju arī ievadkursu ajurvedas masāžā un plānoju turpināt apgūt šīs zināšanas.

Šobrīd ar skolotājas Ilzes Seleckas palīdzību turpinu padziļinātāk apgūt un prakstizēt meditāciju un pranajamu.

Savās nodarbībās vēlos dalīties ar iegūtajām zināšanām, palīdzēt cilvēkiem ikdienas skrējienā apstāties uz mirkli, mācīties būt šeit un tagad, mācīties būt laimīgiem.

Sanita Siliņa