Back to Top

Занятия в Юрмале

Grupā un individuāli

Hatha joga — Hatha joga ir vispārējs termins, kuru var attiecināt uz jogas veidu, kurā galvenokārt tiek praktizētas fiziskās ķermeņa pozas (āsanas). Tās pārsvarā ir statiskas pozas, un pāreja no vienas uz otru notiek nesteidzīgi. Nodarbībā tiek arī praktizēta elpas plūsmas kontrole un vispārēja atslābināšanās.

Hatha joga Sivananda — nodarbības pamatā ir 12 pamatpozas (āsanas) no klasiskās hatha jogas,  pēc sistēmas, ko Indijā izveidoja Swami Šivananda, ārsts un skolotājs. Uz Rietumiem to atveda viņa tiešais sekotājs Višnudevananda. Šo āsanu komplekss, ko izpilda noteiktā secībā, atver enerģijas kanālus, čakras un fiziskos ķermeņa centrus, vienlaicīgi attīstot muguras elastību, stiprinot kaulus, muskuļus, iekšējos orgānus un imūnsistēmu. Āsanas apvienojumā ar pareizu elpošanu nomierina prātu un mazina stresu. Vingrojumus pilda nesteidzīgi un apzināti, koncentrējoties uz iekšējām sajūtām un prāta stāvokli. Nodarbības ievadā, kā arī starp āsanām paredzēta īsa relaksācija, bet nodarbības noslēgumā — dziļā relaksācija.

Joga muguras veselībai – Šo kompleksu, izveidoja Sanitas jogas skolotājs Luksemburgā — Fredriks Benders. Pirms gandrīz trīsdesmit gadiem viņš savainoja muguru un pievērsās jogai. Šajā nodarbībā Fredrikam ir izdevies apvienot tradicionālos jogas vingrinājumus ar pozām, kas tiek veiktas ar iespējami mazāko muguras piepūli un spriedzi uz to, ar īpašu uzsvaru uz muguras krustu daļu. Veicot regulāru muguras muskulatūras stiprināšanu un saudzīgu stiepšanu, dalībniekam veidojas spēcīga un elastīga mugura, kā rezultātā mazinās stīvums un sāpes. Kompleksa efektivitāte ir pierādījusies gadu gaitā, jo tā praktizētāji ir guvušu ievērojamus rezultātus un šis ir kļuvis par vienu no apmeklētākajiem Fredrika jogas studijas kursiem.

Vairākums vingrinājumu tiek veikti guļus uz muguras uz jogas paklājiņa lēnā, noturīgā ritmā, lai dalībnieks spētu veikt šos vingrinājumus apzināti, iesaistot maņas un ķermeņa sajūtas. Vingrinājumu starpposmos ir paredzētas īsas relaksācijas un to laikā muskuļi tiek atbrīvoti.

Saudzīgā stila dēļ šo nodarbību iesakām arī tiem, kas nav aktīvi trenējušies, bet vēlas uzsākt fiziskos vingrinājumus.

Joga topošajām māmiņām

Joga jaunajām māmiņām